plakat_oa_smW dniu 7 maja 2010 r. w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Transparency in Science, Open Access, and Scholarly Publishing”.
Celem konferencji było przybliżenie środowisku naukowemu i społeczeństwu zasad oraz korzyści wynikających z jak najszerszego udostępnienia rezultatów badań naukowych w ramach polityki Open Access; omówione zostały również problemy finansowe, prawne i organizacyjne związane z jej wprowadzaniem.


Swoje stanowisko w tych kwestiach zaprezentowały czołowe autorytety międzynarodowe i krajowe. Konferencja wpisuje się i uzasadnia słuszność uchwały Prezydium PAN i polityki Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zmierzającej do wprowadzenia szerszego dostępu do  wyników badań naukowych.
Zalecenie Ministra Zdrowia z dnia 24.02.2010 r. w sprawie publikacji na stronie internetowej informacji o prowadzonych badaniach klinicznychProgram konferencji
>>> Sprawozdanie z Konferencji <<<

Organizator:

Polska Akademia Nauk

Miejsce konferencji:
Pałac Staszica, Sala Lustrzana
ul. Nowy Świat 72, Warszawa

Sekretariat organizacyjny:
Kancelaria Polskiej Akademii Nauk
Biuro Współpracy z Zagranicą
Pałac Kultury i Nauki
Pl. Defilad 1
00-901 Warszawa
tel. (+48 22) 656 65 63
fax (+48 22) 620 33 74
Anna Pokrzywnicka
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.plakat_oa_sred

Additional information